Israeli Association for the

Study of European Integration

יואב רסקין

talsadehיואב רסקין הוא דוקטורנט במסלול הישיר בבית הספר למדע המדינה, יחב"ל וממשל באוניברסיטת תל אביב. המחקר שלו מתמקד בלגיטימיות של הממשל העל-לאומי באירופה, על רקע העלייה של פופוליזם ואירוסקפטיות. הוא חוקר ראשי בצוות מחקר כמותי העוסק בקיימות גוש האירו, שם הוא משתתף בשלושה צוותי מחקר על הגמוניה גרמנית בגוש האירו ומגמות של טכנוקרטיזציה בקרב בירוקרטים אירופיים. יואב הוא יועץ מדיניות ציבורית באגף אסטרטגיה של משרד החינוך, ומרכז יוזמות מדיניות לאומיות העוסקות במיומנויות המאה ה-21 והתמודדות עם בתי ספר בתפקוד נמוך. הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות יתרה במדע המדינה ובתכנית הרב תחומית במדעי הרוח, שם הוא נמצא ראוי לשתי הצטיינויות רקטור ושש הצטיינויות דקאן. 

נעמה ברק

naamabarak

נעמה ברק היא דוקטורנטית בפורום אירופה באוניברסיטה העברית. מחקרה מתמקד בהתעצבות מדיניות הקהילה האירופית כלפי הסכסוך הישראלי-ערבי בשנות השבעים. בהנחייתם של פרופ' אלי פודה ודר' גדי היימן, נעמה שואפת לשפוך אור על פרק זה של מדיניות החוץ של הקהילה האירופית, נושא שטרם זכה למחקר היסטורי מעמיק. תחומי העניין המרכזיים של נעמה הם יחסי אירופה-המזרח התיכון, ההיסטוריה של המזרח התיכון והסכסוך הישראלי-ערבי. מחוץ לשעות המחקר נעמה היא מכורה רצינית לחדשות, חרף שנים של עבודה כעורכת בעיתונים המובילים בשפה האנגלית בישראל.

ד"ר עמיחי מגן

עמיחימגןתמונה

ד"ר עמיחי מגן משמש מרצה בכיר וראש תוכנית המוסמך בדיפלומטיה ויישוב סכסוכים בבית ספר לאודר לממשל, דיפלומטיה ואסטרטגיה. כמו כן, עומד בראש התוכנית על משילות ואלימות פוליטית במכון למדיניות נגד טרור. מחקריו עוסקים בריבונות, דמוקרטיה, ושלטון החוק; משילות ומדינות כושלות; אלימות פוליטית וטרור; מדיניות החוץ של האיחוד האירופי ויחסי ישראל-אירופה. בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת סטנפורד, ארה"ב. עמית מבקר במכון הוור, אוניברסיטת סטנפורד. זוכה פרס פולברייט ע"ש יצחק רבין ז"ל (2003) ופרס "עמית לאומי", מכון הוור (2008). בשנת 2016 הוזמן ד"ר מגן להצטרף למעגל העמיתים של קרן בוש ע"ש נשיא גרמניה לשעבר, דיכארט וון וייציגר. ד"ר עמיחי מגן כיהן בוועד המנהל של הקונגרס היהודי העולמי והוא חבר בועד האגודה הישראלית לחקר אינטגרציה אירופית.

פרופ' אריה רייך

אריהרייךתמונה

פרופ' אריה רייך, דיקן לשעבר של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, הינו בעל קתדרה ע"ש ז'אן מונה למשפט ומוסדות האיחוד האירופי. הוא בוגר ישיבת ההסדר במעלה אדומים, וכתב את עבודת הדוקטורט ואת עבודת התיזה שלו באוניברסיטת טורונטו בקנדה בנושא רכש ציבורי ומכרזים בינלאומיים. לתואר הראשון במשפטים הוא למד באוניברסיטת בר-אילן. תחום התמחותו הוא במשפט כלכלי בינלאומי ובמשפט האיחוד האירופי. הוא חיבר כארבעים ספרים ומאמרים בנושאים משפטיים שונים, החל ממשפט הסחר הבינלאומי, דיני הרכש הציבורי, משפט האיחוד האירופי, דיני הגבלים עסקיים, בוררות בינלאומית ודיני הנזיקין. ביניהם יש לציין את ספרו: International Public Procurement Law: The Evolution of International Regimes on Public Purchasing (Kluwer, 1999);, וכן את הספר ארגון הסחר העולמי וישראל: משפט, כלכלה ופוליטיקה (הוצאת אוניברסיטת בר-אילן, תשס"ו).

Read more ...

ד"ר טל שדה

talsadehד"ר טל שדה הוא מרצה בכיר בבית הספר למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב וראש תכנית לימודי האיחוד האירופי שם. בעבר כיהן בתפקידים שונים באגודה האמריקאית ללימודי האיחוד האירופי ובעמותה הישראלית ללימודים בינ"ל. הוא בעל תואר דוקטור ביחסים בינלאומיים ותואר שני בהצטיינות בכלכלה, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. תחומי המחקר וההוראה שלו כוללים כלכלה פוליטית בינלאומית, הכלכלה הפוליטית של האיחוד האירופי, ובמיוחד האיחוד המוניטארי, וכן ארגונים ומשילות בינ"ל ופוליטיקה של מימון. בסוף 2012 נבחר ד"ר שדה לנשיא האגודה הישראלית לחקר האינטגרציה האירופית (נשיא משותף יחד עם פרופ' אלפרד טוביאס החל ממאי 2013). ד"ר שדה הקים שיתוף פעולה עם קרן פרידריך אברט ורשת המדיניות האירופית-ישראלית (IEPN), בסיועו ארגן כנסים וסמינרים בשנים 2013-2014. בסיוע משלחת האיחוד האירופי בישראל יזם וניהל את הקמת אתר האינטרנט החדש של האגודה.

Read more ...

דר' רחל פריד דה וריס, עו"ד

Dr Frid De Varis Picד"ר פריד דה וריס היא חברת סגל פנים בבית הספר למשפטים בקרייה האקדמית אונו ומרצה מן החוץ במרכז האקדמי למשפט ועסקים. תחומי התמחותה הם משפט בינלאומי פרטי ופומבי עם דגש על משפט כלכלי בינלאומי, בוררות ישראלית ובינלאומית, סחר בינלאומי ודיני האיחוד האירופי. לאחרונה היא חוקרת ויועצת בנושאים של בוררות השקעות בינלאומית. את התואר השני והדוקטוראט היא כתבה באוניברסיטת אמסטרדם בהולנד. בספרה שהתפרסם בהוצאת Kluwer Law International היא בנתה מודל משפטי חדשני לחברות של האיחוד האירופי בארגונים בינלאומיים. מחקרה במסגרת הפוסט-דוקטוראט באוניברסיטת מישיגן באן-ארבור ארה”ב התמקד ברגולציה בינלאומית של סחר בשירותים. עם חזרתה לארץ בשנת 2000 היא כיהנה במשך 7 שנים כסגנית ומ"מ למשנה ליועץ המשפטי לממשלה (בינלאומי) במשרד המשפטים, ביעוץ, גיבוש וייצוג עמדת המדינה בנושאי רגולציה בינלאומיים מול האיחוד האירופי, ה-OECD, ה-WTO ועוד.

https://www.linkedin.com/in/rachelfriddevries/

כתובת מייל: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Read more ...